Agjencia Zhurnal.mk.

Zjarri i madh në Laç, ministri i Brendshëm Balla niset drejt zonës!

Një zjarr i madh me përmasa të mëdha është shkajtuar ditën e sotme në Laç, shkaqet e të cilit ende nuk janë bërë të ditura, po paraprakisht dyshohet se ka qenë i qëllimshëm.

Mësohet se në zonë janë angazhuar për shuarjen e flakëve helikopter dhe zjarrfikëset e të gjitha bashkive, ndërkohë që policia ka identifikuar autorët e dyshuar të zjarrvënies dhe po punon për kapjen e tyre.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes ndodhet edhe ministri Taulant Balla, i cili ka ndjekur nga afër situatën.

Related posts

U përfshi në trafik droge, përjashtohet nga Policia e Shtetit kryekomisar, Stiljan Pasho

Xh M

Akzuat për koncesionin e Sterilizimit-Ilir Beqaj paraqitet në SPAK në zbatim të masave ndaluese

Xh M

DASH : Shqipëria vazhdoi mbështetjen e fortë të përpjekjeve ndërkombëtare kundër terrorizmit 

Xh M