Agjencia Zhurnal.mk.

Zjarr në një pyll me pisha pranë Llozovës, në terren janë tre er traktorë dhe dy helikopterë

Shkup, 16 gusht – Një zjarr i madh ka shpërthyer në një pyll me pisha në vendin e quajtur “Kishinski rid” në komunën e Llozovës.

Për shkak të terrenit të vështirë dhe rrezikut për dëme të mëdha, Qendra për Menaxhim me Kriza informon se në terren janë dërguar tre er traktorë të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim dhe dy helikopterë të MPB-së.

Related posts

Babai i Vanjës sillet para Gjykatës Themelore Penale

Xh M

Liderët vendosën, zgjedhje të dyfishta më 8 maj

Xh M

Estonia: Prezenca e Lavrovit në Shkup, “cirk”

Xh M