Agjencia Zhurnal.mk.

Zjarr në kodrat e Patosit, digjen dhjetëra rrënjë ullinj

Bie zjarr në vendin e njohur si “burimi e lajthisë” në Dukas të Patosit.

Mësohet se era po favorizon flakët dhe zjarri po përhapet në grykën e kodrave duke shkuar drejt Margëlliçit.

Gjithashtu mësohet se po digjen ullinj të rinj dhe shekullorë. Drejt vendit të ngjarjes janë nisur forcat zjarrfikëse, ndërsa ende nuk dihet shkaku i zjarrit.

Related posts

Zjarri jashtë kontrollit prej disa orësh, përfshihet nga flakët zona e hidrovorit në Vlorë

Xh M

Thellohet kriza, Shqipëria blen energji me 250 euro për megawat

D V

Alarm për bombë pranë Drejtorisë së Kufirit në Tiranë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More