Agjencia Zhurnal.mk.

Ziadin Sela: Sakrifica e familjes Jashari ndërroi përgjithmonë Europën

Shkup, 5 mars – “Epopeja e UÇK-së e 5, 6 dhe 7 marsit është moment kthese historike, dhimbje dhe krenarie për shqiptarët.

Rezistenca përballë agresorit serb dhe sakrifica e familjes heroike Jashari, me në krye Komandantin Legjendar Adem Jashari, ndërroi përgjithmonë Evropën duke hapur shtegun e shpërbërjes përfundimtare të Jugosllavisë dhe pavarësisë së Kosovës.

Lavdi të përjetshme të gjithë dëshmorëve të kombit!” Shkruan: Ziadin Sela 

Related posts

Mot me vranësira dhe me reshje të shiut, me temperatura mbi zero

D V

Besimi: Me Bektteshin përjetuam një aksident në Qeveri, nuk ka persona të lënduar rëndë

D V

Regjistrohen 413 raste të reja me Kovid-19, nëntë viktima dhe 309 të shëruar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More