Agjencia Zhurnal.mk.

Zhurnal mëson / Njëri nga dy deputetët turk ia kthen shpinën Zaevit !

Shkup, 10 nëntor – Burime të sigurta të agjencisë Zhurnal, kanë njoftuar se edhe njëri nga dy deputetët turk në Kuvend i aka kthyer shpinën koalicionit me LSDM-në dhe kryeministrit Zaev.

 

Emri i tij është i njohur për redaksinë tonë, por jemi të lutur që të mos e publikojmë.

Ai pritet që nesër të votojë për rrëzimin e Qeverisë, me çka numri rritet në 62. Burimet tona thonë se LSDM dhe BDI në ndërkohë janë duke bë përpjekje të bindin disa deputetë tjerë që të mos votojnë për rrëzimin e qeverisë.

Rezultati përfundimtar do të shihet nesër në ora 24 në mbrëmje, kur pritet votimi për mosbesim të qeverisë së kryeministrit Zoran Zaev.

Related posts

Ministria e Financave këtë vit është bashkëorganizatore e Takimit të 7-të rajonal të Kornizës inkluzive BEPS

Z H

Dika: Situata politike është e paqartë, drama do të vijojë

D V

Pa ujë një pjesë e shfrytëuzuesve të Rrugës së Kaçanikit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More