Agjencia Zhurnal.mk.

Zhgënjehen lojtarët e video-lojërave, shtyhet sërish prezantimi i Diablo IV dhe Overwatch 2

Activision Blizzard ka shtyrë edhe një herë Diablo IV dhe Overwatch 2 – video-lojërat që lojtarët mezi i prisnin.

 

Kompania e njohur e video-lojërave është në fazën e rindërtimit të menaxhmentit dhe fuqisë punëtore, që është një nga arsyet që ka ndikuar në shtyrjen e re të lojërave të njohura.

U vendos që të vazhdohet puna për zhvillimin e titujve të përmendur, për të arritur potencialin e tyre maksimal. Kjo lëvizje do të zhgënjejë sërish popullatën e lojërave, e cila prej vitesh pret dy lojëra.

Megjithëse as Diablo IV dhe as Overwatch 2 nuk kishin një datë specifike të lëshimit, Blizzard ka treguar kryesisht se lojërat mund të lansohen gjatë vitit 2022. Zhvillimet e reja sugjerojnë se mund të mos ndodhë para vitit 2023.

Diablo IV dhe Overwatch 2 u njoftuan në vitin 2019, gjatë ngjarjes Blizzcon, kur lojërat ishin në fazat e hershme të zhvillimit.

Parashikimet e para sugjeronin se ato mund të shfaqen gjatë vitit 2021, por padyshim që nuk ndodhi.

Related posts

Loja “God of War” vjen në PC në janar, shikoni trailerin

D V

Detaje rreth qenit-robot me një snajper në ‘shpinë’ të zbuluar në një panair të Ushtrisë amerikane – i aftë të qëllojë deri në 1200 metra largësi

D V

WhatsApp do t’u lejojë përdoruesve të dërgojnë foto dhe klipe në cilësinë më të mirë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More