Agjencia Zhurnal.mk.

Zhernovski: Jam i zhgënjyer nga vetoja, por nuk prisja një rezultat spektakolar

Shkup, 15 dhjetor – Fatkeqësisht, vetoja u përsërit edhe pse vendi i plotësoi të gjitha kushtet”, tha ish-kryetari i komunës dhe ish-zv. ministri i Jashtëm Andrej Zhernovski për “Samo Vistina”.

 

Zhernovski thekson se është i zhgënjyer, por realist.

“Nuk prisja një rezultat spektakolar sepse aty ende po formohej Qeveria. Periudha ishte shumë e shkurtër. Ne humbëm shumë kohë duke pasur tre zgjedhje radhazi në Bullgari.

Petkov tha se do t’i heqë të gjitha pengesat për tejkalimin e mosmarrëveshjes dhe duhet të besojmë në integrim të shpejtë. Do të jetë e rëndësishme të ndalet gjuha e urrejtjes në të dyja vendet dhe të rivendoset dialogu”, shton Zhernovski.

Related posts

Taravari: Po negociojmë edhe me disa deputetë nga BDI dhe LSDM

Z H

ZZHTI i prezantoi mundësitë për investime dhe konceptin e ri para njerëzve kryesorë nga industria automobilistike

Z H

Uji në Shkup i sigurt dhe cilësor për pirje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More