Agjencia Zhurnal.mk.

Zhduket Alqi Bllako, policia nuk e ka ende ne pranga

Policia zbatoi urdhër arrestet e zyrtarëve të akuzuar nga SPAK në dosjen e inceneratorëve,  vetëm pjesërisht.

Pëllumb Abeshi  ka hyrë me pranga në duar në Drejtorinë  e policisë së Tiranës. Por policisë i mungon një nga peshqit e mëdhenj.

Alqi Bllako,  deputeti socialist nuk është ende në prangat e policisë. Urdhri për arrestimin e tij nuk është zbatuar edhe pse që në mesditën e së enjtes gjykata speciale anti korrrupsion miratoi kërkesën e SPAK.

Ndërsa kuvendi kishte konfirmuar se Alqi Bllako nuk ishte më deputet socialist dhe nuk kishte më imunitet.

Bllako me anë të nje statusi në Facebook njoftoi dorëheqjen si deputet dhe përballjen me drejtësinë pa imunitet. Mëngjesin e kësaj të enjte të gjithë priten shumë gjatë me dyert e policisë së Tiranës por Alqi Bllako nuk u vetëdorëzua.

Më pas u lajmërua se ai kishte treguar vendndodhjen dhe policia do ta merrte. Por deri në vonë në mbrëmje Alqi Bllako nuk ishte arrestuar.

Ish deputeti socialist akuzohet se në kohen kur ishte sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit ishte shpërdoruar detyrën duke falsifikuar së bashku me ministrin Lefter Koka dokumentet zyrtare të shpronësimit të tokës në Fier ku do ndërtohej inceneratori i fierit.

Ikja e tij mbushet me mister, pasi ikja nga drejtësia tregon se ai ka gjëra për të thënë dhe mund t’i thotë ato nga arratia.

Related posts

Probleme për bosët shqiptarë të drogës, Dubai nis luftën ndaj parave të pista

Xh M

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

D V

Prokurimi në shëndetësi, Shqipëria me mungesë të theksuar të transparencës dhe llogaridhënies

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More