Agjencia Zhurnal.mk.

Zhan-Pjer: Rusët që kërkojnë azil janë të mirëseardhur në SHBA

Rusët që kërkojnë azil nga lufta “jopopullore” e presidentit rus Vladimir Putin janë të mirëseardhur në SHBA, deklaroi sot zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Karin Zhan-Pjer.

 

“Ne besojmë se pavarësisht nga kombësia e tyre, ata mund të aplikojnë për azil në SHBA,” tha ajo.

Sipas saj, kërkesa e tyre do të shqyrtohet nga rasti në rast.

Related posts

Për një javë në Preshevë regjistrohen 15.039 qytetarë dhe 2.806 amvisëri

Xh M

Autobusi bie në humnerë, 25 dasmorë të vdekur 

Xh M

Ushtria ukrainase thotë se 13.800 ushtarë rusë janë vrarë nga 24 shkurti

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More