Agjencia Zhurnal.mk.

Zgjedhjet, votohet në Ambasadën e Bullgarisë në Shkup

Shkup, 14 nëntor – Në shtetin fqinj, gjegjësisht në Bullgari sot mbahen zgjedhje parlamentare dhe presidenciale, shkruan TV21. Të drejtë vote kanë edhe shtetasit bullgar që jetojnë në Maqedoninë e Veriut, të cilt sot dolin për të votuar në Ambasadën e Bullgarisë në Shkup. Më parë, nga Ambasada theksuan se të drejtë vote kanë të gjithë shtetasit bullgar që kanë dokumente valide të shtetit bullgar.

 

““Mund të votohet me dokumente personale – letërnjoftim ose pasaportë, si dhe me dokumente të skaduara pas datës 13 mars 2020, pa u vazhduar. Vota është e drejtë kushtetuese e çdo qytetari bullgar”, thuhet në deklaratën e Ambasadës së Republikës së Bullgarisë në vend.

Related posts

“Zgjidh Jetë, Voto Blertë është slogani i BDI-së për zgjedhjet lokale

Redaksia

Gjorgiev: Nuk u shkarkova, por nuk devijova nga vijat e kuqe të miratuara në Kuvend

D V

Është realizuar trajnim në kuadër të projektit “Forcimi i kapaciteteve koordinuese për parandalim dhe luftë kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More