Agjencia Zhurnal.mk.

Zgjedhjet vendore të 6 marsit, Voltana Ademi tërhiqet nga gara për Shkodrën

Voltana Ademi është tërhequr nga gara për kryetare e Bashkisë Shkodër. Ademi nuk do të jetë pjesë e garës për 6 marsin, edhe pse kishte deklaruar se ishte gati të kandidonte për një mandat tjetër. Së fundmi ajo ishte pozicionuar pranë lëvizjes së ish-kryetarit të PD-së, Sali Berisha.

Sipas informacioneve, Ademi nuk është në listën e kandidateve të Komisionit të Rithemelimit që do t’i paraqiten anëtarësisë. Ndërkohë, Bardh Spahia dhe Astrit Bushati janë dy emrat e konfirmuar që do të garojnë nesër në primaret e PD.Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi mund të mos garojë sërish për këtë bashki në 6 mars.

Ditën e nesërme Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike do të përzgjedhë nëpërmjet votave të anëtarësisë 6 kandidatët e saj që do të garojnë në zgjedhjet pjesshme lokale të 6 marsit në Shkodër, Durrës, Dibër, Lushnje, Vorë dhe Rrogozhinë.Voltana Ademi është përfolur prej kohësh si kandidate potenciale e Komisionit të Rithemelimit të PD në Shkodër.

Vetë ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se nuk është kundër kandidimit të saj.Ndërkohë, Partia Socialiste konfirmoi dje prefekten e Shkodrës Majlinda Angonin si kandidaten socialiste në Shkodër.

Nga ana e Partisë Demokratike, ende nuk janë publikuar emrat konkretë që mund të garojnë për bashkinë e Shkodrës.

Related posts

Doza kanabis  gati për shitje/ Arrestohen dy persona në Dibër

Xh M

Ambasadorja amerikane i përgjigjet Putinit për “mercenarët shqiptarë”: Këto janë gënjeshtra

D V

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, shpresojmë të jetë edhe RMV-ja

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More