Agjencia Zhurnal.mk.

Zgjedhjet lokale në dy komuna në Mal të Zi, Von Cramon bën thirrje të votohet partia e Abazoviqit

Eurodeputetja dhe raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon deklaroi sot se Mali i Zi ka qenë peng i DPS-së për një kohë të gjatë.

 

Ajo u bëri thirrje votuesve në Mal të Zi që të votojnë për Lëvizjen URA në zgjedhjet lokale në Cetinje dhe Mojkovac.

“Është koha që qytetarët e Malit të Zi të konfirmojnë edhe një herë se vendi i DPS-së është në histori dhe para gjykatës”, shkroi Von Cramon në Twitter.

Ajo vlerësoi se Lëvizja URA është i vetmi zë i vërtetë qytetar, i gjelbër, progresiv, proevropian në Mal të Zi dhe se ka vullnet politik për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar.

Ndryshe, zgjedhjet në këto dy komuna do të mbahen më 5 dhjetor (e diele).

Related posts

Kina do t’u dhurojë paqeruajtësve të OKB-së 300 mijë doza vaksinash të COVID-19

Z H

Si fitojnë talibanët nga prodhimi i opiumit?

D V

Tensionet BE-Turqi, Erdogan thotë se kërkimet për naftë do të vazhdojnë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More