Agjencia Zhurnal.mk.

“Zgjedhjet”, Kovaçevski: Nesër ftesë partive, të hënën takimi i liderëve!

Shkup, 29 nëntor – Nesër Kryeministri Dimitar Kovaçevski do t`u dërgojë ftesa Kryetarëve të partive parlamentare për të marrë pjesë në takimin e liderëve, i cili do të mbahet të hënën. Ftesa, do t`i dërgohet edhe Kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferit.

Lajmi, është bërë i ditur gjatë press-konferencës së përbashkët të Kryeministrit Dimitar Kovacevski me Shefin e Diplomacisë Evropiane, Zhozep Borrel, në vigjilje të Samitit të OSBE-së në Shkup.

Në takimin e liderëve, deklaratën e Kryeministrit Dimitar Kovacevski, do të bisedohet për zgjedhjet e presidenciale dhe parlamentare që duhet të mbahen vitin e ardhshëm, si dhe për rekomandimet e OSBE/ODIHR-it për Kodin Zgjedhor.

Related posts

Aleksandër Vuçiq, po shqetësohet se po humb BDI-ja e Ali Ahmeti

Xh M

Bytyqi: Pagat në sektorin publik janë rritur me 70 për qind në mesatare që nga viti 2016

Xh M

7 vendet e Bashkimit Evropian me letër Brukselit: Përshpejtoni integrimin e Ballkanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy