Agjencia Zhurnal.mk.

Zgjedhjet e pjesshme në Shqipëri, Shkodra dhe Durrësi me pjesëmarrje të ulët

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat për pjesëmarrjen në zgjedhjet e pjesshme lokale.

 

Deri në orën 15:00, rezulton se në total kanë votuar 24.66% të qytetarëve që kishin të drejtë vote në këto zgjedhje të pjesshme.

Në vendin e parë qëndron Dibra me 35.13%, ndërsa e dyta vjen Vora me 31.89%.Më pas vjen Lushnja me 28.67%, ndërsa në Rrogozhinë 27%.

Ende Shkodra e Durrësi janë të fundit, me përkatësisht 21.79% dhe 20.36%./tch

Related posts

Në kërkim ndërkombëtar, ekstradohen nga Franca dhe Kosova drejt Shqipërisë dy shtetas

D V

Deklarata e Ramës drejtuar të rinjve: Stop largimit, investoni në vendin tuaj

Xh M

Takimi i NATO-s, Peleshi: Ndikimi rus në Ballkan konsiderohet rrezik real për rajonin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More