Agjencia Zhurnal.mk.

Zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit në Shqipëri, shtyhet afati i vlefshmërisë së kartave ID

Këshilli i Ministrave, me propozim të ministrit të Brendshëm ka miratuar Aktin Normativ që shtyn afatin e vlefshmërisë për kartat e identitetit, për zgjedhësit e 6 bashkive ku zhvillohet proces elektoral, të dielën.

 

Afati i vlefshmërisë së këtyre ID kartave shtyhet deri në 7 mars 2022.

Kjo për t’u dhënë mundësi atyre qytetarëve që nuk kanë rinovuar në kohë dokumentin biometrik, me të cilin mund marrin pjesë në votimet e 6 marsit. /TCH/

Related posts

Helmimi masiv në Krujë, Rama: Të bësh investimin dhe të sigurosh që uji është në parametrat e duhura janë dy gjëra të ndryshme

D V

Rama: Investimet parandaluan përmbytjet masive

Z.H

Qeveria e dështon “Sunny Hill” në Prishtinë, festivali zhvendoset në Tiranë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More