Agjencia Zhurnal.mk.

Zgjedhja e kryetarit të AMA-s, Lulzim Basha: Rama kundër BE-së dhe OSBE-së

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për zgjedhjen e kryetarit të AMA-s.

 

Sipas Bashës kryeministri Edi Rama po hedh poshtë kërkesat e BE-së dhe OSBE-së për të shtyrë votimin në shtator, duke shtuar se kjo është në dëm të gjithë shqiptarëve.Në garë për kreun e AMA-s janë Alketa Dibra dhe Armela Krasniqi, mes akuzave të opozitës se qeveria Rama po favorizon kandidaturën e kësaj të fundit.

“E ka fajin Europa” llomotit poshtë e lart, për të fshehur dështimin e tij dhe pengimin e Shqipërisë. Por sapo i jepet një shans për të vepruar në shërbim të interesave të vendit, sikurse kërkuan BE dhe OSBE, zgjedh të bëjë të kundërtën, duke hedhur poshtë thirrjen e partnerëve për të shtyrë në shtator votimin për AMA. Kjo nuk është forcë, po harbutëri në dëm të të gjithë shqiptarëve dhe të Shqipërisë”, thotë Basha.

Related posts

Albana Fico: Grupmosha 18-40 vjeç, 24 % e vaksinuar

N E

Shqipëria vend tërheqës për sipërmarrjet e huaja, investimet gjermane shkojnë në 21 milionë euro

D V

Frika nga varianti Delta, Tritan Kalo mesazh të fortë qytetarëve: Vaksinohuni! Nuk e kemi fituar betejën me armikun e padukshëm!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More