Agjencia Zhurnal.mk.

Zgjedhja e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese/ Gazment Bardhi: Kandidatura e Ardian Dvoranit është e papranueshme

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar për zgjedhjen e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese.

Përmes një reagimi në Twitter, Bardhi ka kundërshtuar kandidaturën e Ardian Dvoranit, duke e quajtur atë si të papranueshëm për çdo opozitar.

“Gjykata Kushtetuese nuk mund të jetë kurrë seksion i Partisë Socialiste.”- shkruan Bardhi

Reagimi i plotë i Gazment Bardhit:

Gjykata Kushtetuese nuk mund të jetë kurrë seksion i Partisë Socialiste. Kandidatura e Ardian Dvoranit është e papranueshme për çdo opozitar! Meritokracia dhe jo preferencat politike janë baza e pavarësisë së Gjykatës Kushtetuese.

Related posts

Sot mbush 81 vjeç, Veliaj nderon me “Medaljen e Mirënjohjes” aktorin e madh, Viktor Zhusti

Xh M

Kongresi i PS- Veliaj: Tirana, model i suksesshëm i qytetit agjent të zhvillimit ekonomik

Xh M

Koçiu: Do transformojmë qendrat shëndetësore. 17 struktura spitalore autonome deri në 2027

Xh M