Agjencia Zhurnal.mk.

Zëvendëskryeministrja Gërkovska kundër zgjedhjes së Joveskit për Gjykatës kushtetues

Shkup, 9 Dhjetor – Zëvendëskryeministrja Sllavica Gërkovska në Top Tema të Telma tha se prokurori publik republikan, Ljubomir Joveski nuk duhet të jetë gjykatës kushtetues.

“Unë nuk mendoj se ai duhet të jetë gjyqtar kushtetues. Sepse atë që është dashur ta bëjë si prokuror publik, nuk e ka arritur në atë pozitë dhe nuk shoh arsye pse do të ketë mundësi të vazhdojë karrierën si gjyqtar kushtetues”, tha Gërkovska.

Ajo thotë se nëse duam sukses në luftën kundër korrupsionit, duhet të bëjmë një koalicion njerëzish me integritet në të gjitha fushat. Sipas saj, është e nevojshme të përmirësohet transparenca në sistemin e drejtësisë.

Related posts

Mickoski planifikon zgjedhje të parakohshme përmes protestave

Z.H

“Parcelat në Vodno”: Dëgjohen dëshmitarët e propozuar nga Prokuroria

Z.H

Edhe pse janë të ndaluara, fëmijët në vend blejnë pije energjike dhe përfundojnë në Toksikologji

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More