Agjencia Zhurnal.mk.

Zendeli: Pa 20 përqindëshin, nuk votoj ndryshimet kushtetuese

Shkup, 10 prill – Deputeti i Lëvizjes Besa bëri zotim publik se nuk do të marrë pjesë në debatin për ndryshimet kushtetuese nëse si pjesë e propozimit nuk është edhe heqja e 20 përqindëshit për gjuhën shqipe. Ai madje tha se as nuk do t’i votojë këto ndryshime pa 20 përqindëshin.

“Jo, jo, nuk i votoj. E them hapur. Nëse 20 përqindëshi nuk është pjes[ë e debatit dhe pjesë e propozimit që ne të diskutojmë në parlament për çështjen e 20 përqindështi. Nuk do të votohet çëshja e premabulëe. kJo është çështje e pozicionit tonë”, deklaroi Fadil Zendeli në Klan Debat.

Këto qëndrime të Zendelit i kundërshtoi deputetjae BDI-së, Arta Bilalli, e cila e akuzoi Fadil zendelin se po i bën shërbim VMRO-së për të shtuar euroskepticizmin në vend.

Related posts

Mbretëria e Norvegjisë dhuron 76 automjete për Armatën e Maqedonisë së Veriut

D V

Ministrja Kostadinovska-Stojçevska për vizitë në Teatrin Turk

D V

Rezultatet fillestare të KSHZ-së: Gordana Siljanovska Davkova 362,682 (40,08%), Stevo Pendarovski 180,306 (19,93%)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky