Agjencia Zhurnal.mk.

Zelensky: Nuk do të marr pjesë në samitin e G20 nëse merr pjesë Putin

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha sot se nuk do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të G-20 në Indonezi nëse merr pjesë edhe presidenti rus Vladimir Putin.

 

Zelensky u tha gazetarëve në Kiev pas bisedimeve me presidentin grek se presidenti indonezian Joko Widodo e kishte ftuar atë të merrte pjesë në samitin e 15-16 nëntorit, raportoi Reuters.

“Pozicioni im personal dhe qëndrimi i Ukrainës është se nëse presidenti i Federatës Ruse merr pjesë, atëherë Ukraina nuk do të marrë pjesë. Do të shohim se si do të jetë”, tha Zelenski.

Related posts

U varros për së gjalli nga partneri por gërmoi tokën me thonj dhe mbijetoi

Xh M

Popullsia irlandeze kalon 5-milionëshin për herë të parë nga viti 1851

D V

Biden e uron Vuçiqin për Ditën e Shtetësisë – presidenti amerikan i kërkon njohjen e Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More