Agjencia Zhurnal.mk.

Zelensky: Kemi çliruar 41 vendbanime në jug të Ukrainës

Presidenti ukrainas ka bërë me dije arritjet më të fundit të forcave të vendit të tij, gjatë fjalimit të tij të përnatshëm.

 

Volodymyr Zelensky tha se 41 vendbanime në jug të Ukrainës janë çliruar.

Megjithatë, ai tha se një numër i papërcaktuar i trupave ukrainase ishin vrarë në luftime.

“Sot kemi një lajm të mirë nga jugu”, tha ai.

“Por, megjithëse jemi të gëzuar, duhet të kujtojmë tani dhe përgjithmonë se çfarë do të thotë kjo lëvizje, çdo hap i forcave tona mbrojtëse përfaqëson … jetë të dhëna për lirinë e ukrainasve”, shtoi Zelensky.

Zyrtarët ukrainas më herët thanë se 12 vendbanime ishin çliruar vetëm sot.

Related posts

Sa njerëz janë vrarë që kur Rusia filloi agresionin në Ukrainë?

D V

Në Indi 25 të vdekur nga temperaturat e larta 

Xh M

Pas Tajvanit, një tjetër shtet goditet nga tërmeti 7.6 ballë/ Autoritetet japin alarm për tsunam

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More