Agjencia Zhurnal.mk.

Zëdhënësi i Meta-s mohon raportimet për dorëheqjen e Zuckerberg nga kompania

Zëdhënësi i Meta Platforms Inc, Andy Stone tha në një postim në Twitter të martën se një raport mbi dorëheqjen e Shefit Ekzekutiv, Mark Zuckerberg vitin e ardhshëm ishte i rremë.

 

Faqja e lajmeve The Leak raportoi se Zuckerberg do të jep dorëheqje në vitin 2023, duke cituar një burim të brendshëm të paidentifikuar. Raporti shkurtimisht rriti aksionet e kompanisë deri në 1 për qind.

Meta, është kompania mëmë që zotëron rrjetet sociale sikurse Facebook, Instagram dhe WhatsaApp.

CEO i Meta-s, Zuckerberg ka humbur përgjatë vitit 100 miliardë dollarë nga pasuria e tij, derisa kompania bëhet gati për Metaverse.

Related posts

Apple prezanton iPhone 13 Pro dhe Pro Max

D V

Realme GT Master arrin në Evropë

D V

SHBA-ja dëshiron që Apple dhe Google të heqin TikTok-un

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More