Agjencia Zhurnal.mk.

Zbulohet kandidati i opozitës shqiptare për Haraçinën

Shkup, 26 gusht – Opozita shqiptare, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa në komunën e Haraçinës do të kandidojnë me gazetarin, Naim Sinani.Advertisements

 

Në kuvendin e degës të mbajtur në Haraçinë, gazetari Sinani ka marrë mbështetjen e shumicës për të qenë kandidat i opozitës për të parin e komunës.

Sinani, është i angazhuar si redaktor në servisin publik të Maqedonisë (TVM2), ndërsa në media shpesh është paraqitur edhe si analist politik.

Kandidatura për Haraçinën tashmë kanë shpallur BDI dhe LSDM ndërsa në ditët në vijim të njejtën pritet ta bëj edhe Lëvizja Besa.

Related posts

Vit i suksesshëm për MPB-në, rreth 300 kriminelë të arrestuar me fletarrest

Z.H

Nikolloski: VMRO-DPMNE pret mbështetje nga të gjitha partitë për ndryshimet në Ligjin për Qeverinë

Z.H

Micevski: Prisja nga BDI si parti e gjelbër ta drejtojë Ministrinë e Bujqësisë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More