Agjencia Zhurnal.mk.

Zbulohet juria e festivalit “Kënga Magjike”

“Kënga Magjike” festivali i muzikës moderne shqiptare, tashmë edhe internacional, startoi edicionin e 23-të këtë të diel në emisionin e përjavshëm në Tv Klan “E Diela Shqiptare”.

 

Ky spektakël si çdo vit premton të na ofrojë emocione pafund dhe këngë të cilat do i këndoni të gjithë.

Këtë të dielë Ardit Gjebrea na ka zbuluar më shumë për mënyrën se si do të funksionojë ky festival këtë vit dhe po ashtu u zbuluan edhe anëtarët e jurisë.

Kantautori Pirro Çako, aktorja Ema Andrea, këngëtarja Jonida Maliqi, administratorja e “Acromax” Anxhela Faber si dhe gazetarja Kozeta Kurti do të jenë ata që do të gjykojnë këngët dhe këngëtarët në “Kënga Magjike 2023”.

Related posts

Historia emocionuese që e lidh Shpat Kasapin me aksidentin famëkeq të autobusit, që kishte ndodhur në të njëjtin vend 40 vite më parë

D V

Adriana Matoshi bën ndryshim në pamje

Lea Muslija

Dukagjin Lipa publikon fotografi nga takimi me Vjosa Osmanin në presidencë: Një vizitë e veçantë me një zonjë shumë të veçantë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More