Agjencia Zhurnal.mk.

Zbulohet arsyeja e zëvendësimit të Messit në ndeshjen ndaj Lyonit

Lionel Messi duhej të hapte rrugën për Achraf Hakimin në minutën e 75-të në fitoren 2-1 të Paris Saint-Germain kundër Lyonit të dielën dhe zhgënjimi i tij i dukshëm si përgjigje e zëvendësimit ka ndezur polemika që nga ajo kohë.

 

Mauricio Pochettino theksoi pas ndeshjes se ai po përpiqej të parandalonte bashkatdhetarin e tij që të pësonte lëndim dhe lëvizja e tij mund të ketë qenë gjëja e duhur për të bërë pasi Messi thuhet se vuante nga një shqetësim në gju.

Sipas gazetës franceze L’Equipe, Messi po prekte gjunjët e tij dhe bënte “disa lëvizje rrethore” për t’i testuar ato gjatë lojës.

Kur Pochettino dhe stafi i tij stërvitor e pyetën nëse ishte mirë, Messi i siguroi ata se mund të vazhdonte të luante, por trajneri argjentinas vendosi se ishte koha për të zëvendësuar lojtarin e tij.

Gazeta L’Equipe gjithashtu zbuloi se kampi i Messit ka pranuar se ai donte të qëndronte në fushë.

“Ai nuk është kurrë i lumtur që zëvendësohet dhe kjo vështirë se ka ndodhur gjatë karrierës së tij”, shpjeguan ata që ishin pranë sulmuesit.

Related posts

De Bruyne zbulon se Man City ishte stërvitur vetëm 10 minuta para fitores ndaj Man Utd

D V

Antoine Griezmann prezantohet te Atletico Madrid, me pamje të re dhe numrin 8 në shpinë

D V

Fati i keq i Osumane Dembeles te Barcelona: 13 dëmtime, 670 ditë jashtë fushe dhe 98 ndeshje mungesë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More