Agjencia Zhurnal.mk.

Zbulohet 381 rrënjë kanabisi në Gjevgjeli, arrestohen katër persona

MPB njofton se dje janë zbuluar 381 rrënjë kanabisi në Gjevgjeli, ndërsa janë arrestuar katër persona.

“Më 01.09.2021 rreth orës 20:00 në vendin e quajtur “Zhabjak”, zona e fshatit Negorci, Gjevgjeli, policët nga Qendra Rajonale për Çështjet Kufitare Jug arrestuan J.M. (30) nga fshati Negorci, S.V. (25) nga Gjevgjeli , V.L. (21) nga Bogdanci dhe H.M. (23) nga Gjevgjelia.

Gjatë kontrollit në disa vende në vendin e përmendur, policët zbuluan dhe konfiskuan 381 rrënjë të kanabisit sativa, ndërsa personat janë kapur në vendin e ngjarjes”, njoftojnë nga MPB.

Ata u ndaluan në një stacion policie dhe pasi të dokumentohet plotësisht rasti, kundër tyre do të ngrihen akuzat e duhura.

Related posts

Aksident trafiku në autostradën Shkup-Kumanovë, lëndohen disa persona

Xh M

Me pistoletë plastike tentoi të grabisë bastoren në Shkup

Xh M

Arrestohet personi nga Gostivari, i mbajti mbyllur në shtëpi mjeshtërit pasi nuk ishte i kënaqur me punën e tyre

Xh M