Agjencia Zhurnal.mk.

Zbulohen tre zëvendësuesit e mundshëm të Allegrit te Juventusi

Thiago Motta thuhet se është kandidati kryesor për të zëvendësuar Massimiliano Allegrin në Juventus në sezonin 2024/25, por Massimo Brambilla ose legjenda e klubit Paolo Montero mund të emërohen si trajner i përkohshëm nëse tekniku i lindur në Livorno shkarkohet para fundit të sezonit.

Allegri është nën presion në Allianz Stadium pasi Bianconerët fituan vetëm një ndeshje nga nëntë e fundit. Ata ende qëndrojnë në vendin e tretë në tabelën e Serie A, por Bologna është vetëm dy pikë më poshtë nga Zonja e Vjetër dhe Roma dhe Atalanta po i afrohen një kualifikimi në Ligën e Kampionëve.

Sipas gazetës Tuttosport, Allegri mund të shkarkohet nëse Juventusi merr rezultate zhgënjyese në dy ndeshjet e ardhshme të Serie A kundër Fiorentinës dhe Torinos.

Nëse Allegri largohet, Tuttosport raporton ai mund të zëvendësohet nga trajneri i Juventus NextGen, Brambilla ose legjenda e klubit Montero, i cili aktualisht po shërben si trajner i Juventus Primavera (U19).

Megjithatë, kandidati kryesor për të zëvendësuar Allegrin në verë është trajneri i Bolognës, Thiago Motta, kontrata e të cilit në Stadio Dall’Ara skadon në qershor.

Nga ana tjetër, Allegri është nën kontratë në Allianz Stadium deri në qershor 2025. 

Related posts

Xavi përgjigjet rreth komentit racist ndaj Lamine Yamal

D V

Afrim GashiLegjenda e Liverpoolit thuajse u shkatërrua nga kokaina, historia e trishtë e Danny MurphyAfrim Gashi

D V

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy