Agjencia Zhurnal.mk.

Zbulohen armë në Strugë, arrestohet një person

MPB njofton se dje është arrestuar një person në Strugë për shkak se tek i njëjti janë gjetur disa copë armë dhe municione.

 

“Me datë 27.10.2021, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Strugës kanë arrestuar S.A. (49) nga Struga. Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër të gjykatës, efektivët e policisë gjetën dhe konfiskuan një pistoletë çeke “Zbroevka” 7.65 mm, një pistoletë sinjalizuese “Gmaa”, 26 fishekë të kalibrave të ndryshëm dhe 86 copë dijaboll, të cilat i posedonte në mënyrë të paligjshme.

Ai është ndaluar në komisariat dhe pas zbardhjes së plotë të rastit ndaj tij do të ngrihet padi përkatëse”, njoftojnë nga MPB.

Related posts

Policia e Tetovës ndalon tre të rinjtë nga Gërçeci i Shkupit, konfiskohen thika

Z H

Shpërthim në një lokal në Ferizaj

N E

Paraburgim për një 69-të vjeçar i dyshuar për sulm gjinor ndaj një fëmije

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More