Agjencia Zhurnal.mk.

Zbardhet agjenda, pas samitit të BE, kryeministri grek viziton Himarën Dropullin dhe Finiqin

Kryeministri grek Kirjakos Mitsotakis gjatë vizitës së samitit BE-Ballkani Perëndimor do të vizitojë në Himarën, Dropullin dhe Finiqin.

Burimet të “Euronews.al”bëjnë të ditur se gjatë vizitës së tij në Shqipëri, Mitsotakis do të ketë konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama.

Një nga çështjet më të nxehta është diskutimi për kufijtë detarë mes Shqipërisë dhe Greqisë, çështje e cila ka mbetur pezull prej kohësh.

Theksojmë se Samiti i BE-Ballkani Perëndimor do të zhvillohet më datën 6 dhjetor në Tiranë, në njëjtën ditë që do të zhvillohet edhe protesta e opozitës, e thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha.

Related posts

Takimi Gjelaj- Dedivanaj: Diaspora shqiptare një ndër faktorët kryesorë të zhvillimit të komunës së Tuzit

Xh M

Vallet ujgure “Samavari i gjyshit” dhe “Fryma e Dragoit dhe e Kalit”

Xh M

Dy vjet luftë në Ukrainë, Presidentja e Komisionit Evropian viziton Kievin

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy