Agjencia Zhurnal.mk.

Zakharova: Kërkesa e BE-së që Serbia ta njohë Kosovën është qesharake

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Rusisë, Marija Zakharova, ka vlerësuar se kërkesa e Evropës që Serbia të vendosë sanksione ndaj Rusisë dhe të njohë pavarësinë e Kosovës është qesharake.

“Kjo është vërtet qesharake. Çfarë ka mbetur nga Evropa në BE? Vetëm një referencë gjeografike për kontinentin. Evropa si qytetërim tani ruhet pikërisht në Rusi”, tha Zakharova në Telegram.

Sipas saj, tradita evropiane është shkatërruar në BE.

“Postulatet e lashta të ligjit dhe të drejtave, vlerat e krishtera dhe idealet e humanizmit janë shtrembëruar”, tha Zakharova.

Related posts

Shtatorja e Adem Jasharit, vjen më 28 nëntor në Prishtinë

Xh M

Gjermania mbështet anëtarësimin e Kosovës në KiE, Rohde: Mezi presim ta shohim në Këshill të Evropës

D V

Shtohen personat me COVID-19 që nuk respektojnë vetizolimin, policia i inspekton në shtëpi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More