Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev zyrtarizon bashkëpunimin me PDSH-në në zgjedhjet lokale

Shkup, 28 korrik – Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçin, ku edhe është arritur marrëveshje për bashkëpunim në zgjedhjet lokale që do të mbahen në tetor, informon Zhurnal.

 

Siç njofton kryeministri Zaev, LSDM dhe PDSH do të bashkëpunojnë dhe do të mbështetin njëra tjetrën në disa komuna, me qëllim që qytetarët të bëhen me kryetarë komunash dhe këshilltarë të cilët do t’i shërbejnë me përkushtim popullit.

Sipas marrëveshjes PDSH-LSDM, bashkëpunimi në disa komuna do të vlejë që në raundin e parë, ndërsa në disa tjera vetëm në raundin e dytë./Zhurnal.mk

Related posts

Zaevi do të marrë pjesë në panelin e liderëve në Forumin strategjik në Bled të Sllovenisë

Z H

LIVE: Zoran Zaevi dhe Ali Ahmeti arrijnë Tetovë (VIDEO)

D V

Pendarovski: Nuk janë prishur marrëdhëniet mes meje dhe Qeverisë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More