Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev uron kancelarin e ri gjerman Olaf Scholz

Shkup, 8 dhjetor – Kryeministri Zoran Zaev përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka uruar kancelarin e ri gjerman Olaf Scholz, përcjell TV21. Zaev thotë se shpreson në vazhdimësinë e bashkëpunimit me shtetin e Gjermanisë.

 

“Urime kancelarit të ri gjerman, socialdemokratit Olaf Scholz. Vitet e fundit kemi thelluar bashkëpunimin tonë me Gjermaninë si mik i ynë i sinqertë dhe partner strategjik. Besoj se partneriteti mes Gjermanisë dhe Maqedonisë së Veriut do të intensifikohet dhe përmirësohet”, ka shkruar mes tjerash Zaev.

Related posts

Kiosk i ri digjital për pagesën e faturave të NP “Ujësjellësi dhe kanalizimi” – Shkup

Z H

Miratohet strategjia e re e punësimit e cila parashikon që shkalla e papunësisë të ulet në 11 për qind

D V

Më së shumti shi në Krushevë dhe Pozhoran, reshjet prej nesër më të rrëmbyeshje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More