Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev-Të Majtës: Dua të di se cili është problemi në Ligjin për shtetësi

Shkup, 20 korrik – Ligji mbi shtetësinë nëse nuk do të lëshonim Alternativa dhe Aleanca do të bllokonin, nëse do ta lëshonim të “Majtën” do të bllokonin.

 

Ne kemi shtetas në vend që me ligj duhet të marrin shtetësinë, por nuk e morën atë. Ligji i ri zgjeron kriteret dhe lehtëson procedurën për marrjen, thotë Kryeministri Zoran Zaev.

“Unë nuk e dëgjoj kundërshtimet e së “Majtës”, do ta adresoja atë dhe do ta komentoja dhe vendosja nëse e di arsyen që ata thonë: “Ne po ju bllokojmë”, unë dua të di se cili është problemi në ligj. Ne u ulëm me ASh-AAA dhe gjetëm zgjidhje. Edhe pse e “Majta” është një parti më e vogël politike unë do të doja ta zgjidhnim problemin së bashku”, tha Zaev. 

Related posts

Mickoski: Maqedonia është e para në Evropë për numrin e vdekjeve nga COVID-19

D V

Carovska: Skriningun e nxënësve e koordinon Ministria e Shëndetësisë, opinioni do të informohet me kohë

D V

Pendarovski dekoroi Stefanovskin, Haxhimanov, Nesimin dhe Mukaetov për kontributet në jetën e përgjithshme në RMV

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More