Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev: Pendarovski është korrigjuesi ynë, të mësojmë nga kritikat e tij

Shtip, 15 shtator – Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski, shkëlqyeshëm e kryen funksionin e tij. Ai është korrigjuesi ynë dhe kritikat e tij gjithmonë i kuptoj me synimet më të mira, tha sot kryeministri  Zoran Zaev, në lidhje me intervistën e fundit të shefit të shtetit në të cilën, mes tjerash, flet edhe për tragjedinë në Tetovë.

“Nuk lejoj analiza të thelluara në intervista të presidentit të shtetit. Funksioni i tij është të jetë korrigjues. Atë që ai e kumton e ndjej me synimet më të mira. Të mësojmë nga dobësitë dhe të jemi të përkryer. Ai është presidenti i të gjithë qytetarëve, e kryen me sukses funksionin e tij dhe është korrigjuesi ynë, i politikanëve. Nuk do të na bie kurora nga koka  nëse dërgon kritika, përkundrazi, nga kritikat duhet të mësojmë”, theksoi Zaev, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve pas mbikqyrrjes së stacionit të pastrimit në Shtip. 

Related posts

“Ndihmë se po digjemi”, rrëfimi i Ali Ahmetit për bisedën me “Komandant Malishevën” e rastit Kumanova

I Z

Fusha në stadiumin e Ferizajt merr pamje fantastike, ja kur pritet të përfundojnë punimet

Redaksia

Hapen të gjitha vendvotimet në Tetovë, raportohen disa probleme teknike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More