Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev në Forumin e Prespës: Ballakni është Evropë

Shkup, 1 korrik – Kryeministri i vendit, Zoran Zaev në fjalën e tij në Forumin e Prespës për dialog përcolli porosi të shumta. Zaev theksoi se Ballakni di dhe mundet të dorëzojë rezultatet të mira dhe se Ballakni është Evropë.

 

“Bota e pranoi faktin se edhe nga Ballakni mund të vijë tregim i suksesshëm, i cili mundet dhe duhet të ketë efekt dominant edhe me çështjet e tjera të hapura me rajonin. Nëpërmjet vlerës së saj themelore, ajo zgjidhje është e mundshme kur për këtë ka vizion të qartë. Unë dhe Cipras ishim të vetëdijshëm se i vendosim në rrezik karrierat tona politike, por karrierat politike nuk janë shumë e vendimeve politike. Ne zgjodhëm të bëjmë zgjidhje, si gjurmë pas nesh, zgjidhje për qytetarët tanë dhe për shoqëritë tona dhe jo vetëm për ne dhe partitë tona politike. Ballakni mundet, Ballakni mundet të dorëzojë rezultate, Ballkani është shpresa e re e Evropës, Ballakni është Evropë.

Related posts

Ankohet Ilire Dauti: Ka dy vjet që s’është pranuar asnjë amendament i ASh-së

Redaksia

Aksident i rëndë në autostradën Shkup – Tetovë, 4 të lënduar

Xh M

Nuk ka vend për panikë, Maqedonia nuk furnizohet me gaz përmes Ukrainës

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More