Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev: Ministrat e rinj vijnë me kryeministrin e ri

Shkup, 5 dhjetor – Kryeministri Zoran Zaev sot njoftoi se në Qeverinë e re ai nuk do të jetë mandatar, respektivisht ministrat e ri do të kenë kryeministër tjetër.

 

“Ministrat e ri dhe Qeveria e re nuk do to vijnë me mua si kryeministër. Ministrat e ri dhe Qeveria e re do të vijnë me mandatar të ri, gjegjësisht kryeministër i ri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut”, tha Zaev.

Related posts

Osmani: Në asnjë moment nuk duhet të ulet trysnia për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë

D V

Kompanitë e ndërtimeve në Maqedoni i kërkojnë qeverisë të përjashtohen nga ligji për të “dielën jo ditë pune”

D V

Rezultatet e maturës shtetërore: Nota mesatare 3.61

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More