Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev: Me BDI-në, BESË-n dhe PDSH-në do të paraqitemi së bashku në zgjedhjet lokale

Manastir, 24 korrik 2021 (MIA) – Qytetarët janë të shenjtë dhe vetëm ata vendosin se kush duhet të zgjidhet kryetar i komunës dhe kjo është arsyeja pse ne zgjedhim kandidatët më të mirë të mundshëm, thanë kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i partisë në pushtet LSDM, në lidhje me ambientin para zgjedhjeve të ardhshme lokale.

 

Kryeministri Zaev theksoi se LSDM-ja është favorite në të gjitha qytetet sepse sondazhet e konfirmojnë atë.

“Jam i kënaqur që besimi i qytetarëve për të gjithë kandidatët tanë të mundshëm është i madh dhe kjo është arsyeja pse ata duan të kandidojnë kandidatë të mirë, emra të njohur, njerëz të përgjegjshëm, të dëshmuar në profesion dhe kjo është një avantazh i madh që na bën të preferojmë në zgjedhjet. Përkundër faktit se ne drejtojmë sondazhet, besimi është i madh, besohet se ne do të fitojmë. Por në fund qytetarët vendosin. Mund t’ju them se për shkak se ne jemi partnerë të koalicionit me BDI-në, BESË-n dhe PDSH-në, kemi një koalicion, ne do të garojmë së bashku për zgjedhjet lokale. Normalisht nuk mund të themi detajet sepse nuk i dimë emrat, por patjetër që i dimë parimet e koalicionit. Dihet që të gjithë shkojnë në raundin e parë, pas kësaj ne mbështesim njëri-tjetrin, të drejtë, kështu që do t’ua lëmë qytetarëve të na tregojnë se cila është rruga, e cila përfundimisht duhet të zgjidhet në të gjitha qytetet e tjera”, tha Zaev.

Related posts

Alarmante situata me fëmijët lypsarë në Strugë

Redaksia

Qeveria e Maqedonisë ka shqyrtuar propozime: Përmes kamerave të incizohen administratorët kur punojnë me qytetarë

D V

Ministrja e Arsimit takon drejtorët e konvikteve

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More