Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev: Mandatar mund të jetë vetëm kryetari i LSDM-së

Shkup, 19 nëntor – Takimi i sotëm me Afrim Gashin është takimi i parë, në të cilën Zoran Zaev nuk pret asnjë ofertë dhe asnjë kërkesë.

 

Sipas asaj që thotë kryeministri Zoran Zaev për Fokus, në takimin e sotëm me të parin e Alternativës, ai do të paraqitet vet dhe jo me mandatarin e ardhshëm të Qeverisë.

“LSDM duhet të zgjedhë së pari kryetarin. E gjithë anëtarësia voton për zgjedhjen e kryetarit të LSDM-së. Ndërsa mandatari mund të jetë vetëm kryetari i LSDM-së”, thotë Zaev.

Nga ana tjetër Afrim Gashi nuk përgjigjet për atë se çfar epilogu pret nga takimi i sotëm.

Jozyrtarisht, Alternativa pritet të marë dy pozita të ministrave. Njëra prej tyre përmendet të jetë bujqësia e lëshuar nga Arjanit Hoxha e Besës, si dhe njërën prej Arsimin dhe Kulturën.//Zhurnal.mk

Related posts

Kryetari Ahmeti takon drejtuesit e Kongresit pan shqiptar në SHBA

R Zh

Të gjitha mediat në rajon raportojnë për tragjedinë në Tetovë

N E

Nga e hëna do të mund të vaksinohen edhe fëmijët e moshës nga 12 deri në 16 vjeç

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More