Agjencia Zhurnal.mk.

Yuri Kim viziton Peshkopinë, pranon ftesën e qytetarëve për kafe

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka vizituar qytetin e Peshkopisë, ku ka vizituar qendrën turistike lokale.

 

Mes të tjerash, ambasadorja ka takuar shumë qytetarë, me disa prej të cilëve ka konsumuar dhe një kafe.

“Në vizitën time të parë në #Peshkopi #Dibër të bukur, me @ambassadorelsaalbania. Ne vizituam qendrën turistike lokale që u zhvillua me mbështetjen e @usaid & @sidasweden.

Ne gjithashtu takuam shumë qytetarë të dashur gjatë shëtitjes sonë në bulevardin kryesor, përfshirë edhe disa zotërinj që na ftuan për kafe. Faleminderit Ethem Muda, Shukri Konesha, Nuri Sallahu & Xhemal Jashari për kafen & bisedën.

Ne pajtohemi 100% që Dibra ka potencial të madh që duhet zhvilluar më shumë. Shpresoj ta vizitoj përsëri së shpejti”, shkruan Kim.

Related posts

Takimi i radhës i ‘Open Balkan’ mbahet javën e ardhshme në Tiranë, diskutohet për energjinë

Xh M

Java nis me reshje dhe stuhi, autoritetet: Rrezik përmbytjesh në këto qarqe

Xh M

Vlorë: Mbështetje për familjet ukrainase të larguara nga lufta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More