Agjencia Zhurnal.mk.

Yuri Kim thirrje hetuesve të BKH: Këmbëngulni në punën tuaj, për luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim vizitoi ditën e djeshme SPAK-un, ku qeveria amerikane dhuroi dje mbi 100,000 dollarë në pajisje hetimore për BKH-në.

 

Në një reagim në faqen zyrtare në ‘Facebook’, ambasada thekson se diplomatja përgëzoi grupin e hetuesve, aktualisht në trajnim, të cilët u përzgjodhën nga qindra aplikantë pasi përfunduan me sukses një proces shumë selektiv dhe rigoroz, që përfshinte testime me shkrim, verbale, dhe të aftësisë fizike; verifikime të pasurisë, si dhe kontrolle të së kaluarës dhe integritetit të tyre.

Ajo përsëriti mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe i nxiti ata të këmbëngulin në punën e tyre të vështirë, e cila është thelbësore për luftën e Shqipërisë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Related posts

Zbulohet dosja e Tom Doshit, çfarë gjeti Prokuroria

N E

Vrasja e 8-vjeçarit në Fier, ekspertët: Ishte ngjarje e paralajmëruar

D V

Yuri Kim: Emërimi i anëtarit të Gjykatës së Lartë, hap i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More