Agjencia Zhurnal.mk.

Yuri Kim në SPAK për të takuar hetuesit e rinj të BKH-së: SHBA ju mbështet fuqimisht

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar përmes një statusi në twitter, pas vizitës së kryer sot në SPAK ku sikundër shkruar është takuar me hetuesit e rinj të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

 

Znj. Kim shkruan në postimin e saj hetusit e rinj të BKH janë duke përfunduar trajnimin ndërsa shton se puna e tyre është e rëndësishme dhe e vështirë, por ata do të kenë sukses.

“U takova sot me Hetuesit e parë të BKH, të cilët janë duke përfunduar trajnimin. Puna e tyre është e rëndësishme dhe e vështirë, por ata do të kenë sukses.

Populli shqiptar po mbështetet tek ata; familjet e tyre krenohen me to; Shtetet e Bashkuara do t’i mbështesin fuqimisht ata në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.”- shkruan ambasadorja amerikane.

Related posts

Apeli shtyn vendimin për ish-kryeprokurorin Llalla, ai ndodhet në gjendje të rëndë në spital

N E

Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete dhe 11 raste të reja

D V

Nesër nisin punimet për trafikndarësen në Tiranë-Elbasan, ARRSH: Çfarë ndodh me trafikun

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More