Agjencia Zhurnal.mk.

Ylli i Liverpool, Salah tregon fizikun me muskuj nga pushimet në Mykonos

Mo Salah dukej me humor të mirë teksa relaksohej në diell në klubin e plazhit SantAnna në Mykonos, Greqi të martën.

Sulmuesi i Liverpoolit, 31-vjeç, tregoi fizikun e tij muskuloz teksa po shijonte pushimet me miqtë e tij.

Futbollisti kishte veshur një palë mbathje noti të kuqe ndërsa u pa i shtrirë në një karrige plazhi teksa bisedonte me miqtë.

Babai i dy fëmijëve mbante gjithashtu një gjerdan me zinxhir ndërsa shkonte për një zhytje.

Mo, i cili është nga Egjipti, nënshkroi me Liverpool në vitin 2017 për një transferim rekord të atëhershëm të klubit prej 36.9 milionë funte.

Ylli në të kaluarën e ka dokumentuar veten duke filluar stërvitjet që në orën 2:40 të mëngjesit – gjatë Ramazanit – dhe ka diskutuar për të reduktuar ushqimin e shpejtë dhe për të mbushur shtëpinë e tij me palestër dhe makineri mjekësore.

Një ekspert fitnesi zbuloi për FEMAIL se ka të ngjarë që rutina e Mohamedit të jetë e optimizuar për të përfshirë një ekuilibër ushtrimesh, veçanërisht kardio.

Trajnerja e fitnesit Isabella Murray shtoi se mënyra e jetesës pa alkool të Mohamed gjithashtu ka të ngjarë të luajë një rol të madh.

“Ndërsa peshëngritja është thelbësore për rritjen e muskujve, përkufizimi i Mo është gjithashtu nga Pilates”, tha ajo.

“Përkufizimi i muskujve nga Pilates mund të jetë i ndryshëm nga ngritja e peshave për shkak të ndryshimit të tij në parimin e stërvitjes dhe synimit të fibrave të ndryshme të muskujve për një pamje të përgjithshme të tonifikuar”, shtoi ajo.

Peshëngritja zakonisht përfshin ‘ngritjen e peshave të rënda për disa përsëritje’, shpjegoi Isabella.

Ndërkohë, Pilates fokusohet në ‘kontrollin e çdo lëvizje ngadalë’.

Ndërkohë, Mo mund të jetë lojtari tjetër i profilit të lartë që do të bëjë një lëvizje në Lindjen e Mesme pasi një zyrtar i Arabisë Saudite u kërkoi klubeve të ndjekin yllin e Liverpool.

Fondi i Investimeve Publike të Arabisë Saudite, i cili zotëron 80% të aksioneve në Newcastle United, ka bërë bujë që kur njoftuan se kishin marrë kontrollin e katër klubeve kryesore në vend në fillim të këtij muaji.

Emrat e shquar që iu bashkuan Cristiano Ronaldos, i cili u regjistrua për projektin në dhjetor pas largimit nga Manchester United, kanë qenë Karim Benzema dhe N’Golo Kante.

Ndërsa Ruben Neves dhe Bernardo Silva i afrohen marrëveshjeve dhe thashethemet vazhdojnë për interesimin për një mori të humburve të Chelsea si Kalidou Koulibaly, Hakim Ziyech dhe Edouard Mendy.

Blerjet e nivelit elitar kanë çuar në thirrje nga Gary Neville dhe Jamie Carragher për Premier League për të shqyrtuar zbavitjen e paprecedentë për të cilën Mohamed mund të jetë objektivi i fundit.

Related posts

Taylor Swift shpallet ‘Personi i Vitit’ nga revista “Time”

D V

Julia Roberts tregon se ish-presidenti Barack Obama ka bashkëpunuar me regjisorin e filmit të saj të ri

D V

Madison Beer duket shumë tërheqëse me një fustan të shkurtë, në festën e “ELLE’s Women in Hollywood”

D V