Agjencia Zhurnal.mk.

Ylli anglez: Kërkova të ekzekutoja një penallti, nuk ma dhanë

Përzgjedhja e ekzekutuesve të penalltive nga trajneri Gareth Southgate për ndeshjen kundër Italisë në finalen e Euro 2020 po kritikohet me të madhe.

 

Rashford, Sancho dhe Saka gabuan nga pika e bardhë dhe kjo ka bërë bujë të madhe në Angli.“Nëse ju jeni Sterling ose Grealish, nuk mund të qëndroni të ulur dhe tua lini penalltitë disa fëmijëve t’i gjuajnë”, ka shkruar Sky Sport News në Twitter.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Grealish i cili ka thënë se e ka kërkuar të gjuaj një penallti.“Kërkova ta merrja një edhe unë. Ai ka marrë shumë vendime të drejta përmes këtij turneu dhe ai bëri edhe sonte. Por nuk lejoj që njerëzit të mendojnë që nuk doja të merrja një penallti, kur unë e doja një”, ka shkruar Grealish.

Related posts

Barcelona tentoi transferimin e Brozovicit, Interi refuzoi

D V

Sa e rrallë, aq edhe e çuditshme: Katër klubet në garë për titullin e Serie A, nuk do t’i kenë trajnerët në bankinë për xhiron e ardhshme

D V

Juventus dhe Real Madrid në garë për talentin Julian Alvarez – ai dëshiron të largohet nga River Plate dhe nuk kushton shumë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More