Agjencia Zhurnal.mk.

Xherdan Shaqiri mund të largohet nga Lyoni vetëm katër muaj pas transferimit

Xherdan Shaqiri mund të largohet nga Lyoni vetëm katër muaj pas transferimit, shkruan Zeri.info.

 

Sipas L’Equipe, Lyoni dëshiron të largojë Shaqirin pas vetëm 13 ndeshjeve që është paraqitur me ngjyrat e klubit të tyre.

Forma e tij jo e qëndrueshme ka bërë Lyonin të vendos se janë të gatshëm ta lënë atë të largohet.

Shaqiri nga 13 ndeshje të luajtura me Lyonin ka realizur 1 gol dhe ka dhuruar 2 asistime.

Kontrata e Xherdanit i skadon më 30 qershor të vitit 2024.

Related posts

Trajneri i Dritës, Nuhiu: Ndeshja ndaj Feyenoordit eksperiencë e mirë, në aspektin sportiv duhet të besojmë

D V

E rrallë: Adnan Januzaj uron Distria Krasniqin për suksesin në Lojërat Olimpike

D V

Man Utd dhe Atletico Madridi interesohen për Inzaghin, por Interi është gati t’ia rinovojë kontratën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More