Agjencia Zhurnal.mk.

Xherdan Shaqiri: Jam krenar me këtë ekip, penalltitë janë disi 50/50

Xherdan Shaqiri që shënoi golin e barazimit në ndeshjen e Zvicrës ndaj Spanjës (1-1), ka folur pas takimit që u mbyll me fitoren e spanjollëve me penallti.

 

Shaqiri u nxjerr nga loja në minutën e 80-të, ku pastaj ka pranuar trajtim mjekësor.

Ylli shqiptar që shënoi tre gola në këtë Kampionat Evropian, ka thënë se është krenar me ekipin.

“Jam shumë krenar me ekipin”, ka thënë Shaqiri, që ishte kapiten në këtë ndeshje.

“Penalltitë janë disi 50 -50. Kam qenë nervoz duke i parë goditjet nga pika e bardhë. Mendoj se na ka munguar pak fati sot”, e ka mbyllur Shaqiri.

Zvicra u fut në mesin e tetë më të mirave, pas fitores ndaj Francës.

Related posts

Xavi shpreson në dështimin e Real Madridit dhe ta fitojnë La Ligën

D V

Caktohet ora dhe vendi i mbajtjes së zgjedhjeve në FFK

D V

Arteta i kënaqur me transferimet e Arsenalit: Unë kurrë nuk kam kërkuar justifikime

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More