Agjencia Zhurnal.mk.

Xhaferi për Srebrenicën: Kurrë mos harrohet, që kurrë mos përsëritet

Shkup, 9 korrik  – Kryeparlamentari Talat Xhaferi ka mbledhur sot deputetë e komunitetit boshnjak në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

 

Këtë e ka bërë për 26-vjetorin e gjenocidit në Srebrenicë.

“Në 26 vjetorin e gjenocidit në Srebrenicë, Bosnja dhe Hercegovina, të vetëdijshëm për tragjedinë e jashtëzakonshme njerëzore, doemos të tregojmë përgjegjësi morale dhe njerëzore kurrë mos harrohet, që kurrë mor përsëritet. Të gjithë popujt paqedashës duhet të kultivojnë paqen dhe bashkëjetesën”, shkroi Xhaferi.

Related posts

Dy kundërkandidatët për Çairin, Visari dhe Kastrioti duke përqafuar njëri-tjetrin përfunduan fushatën zgjedhore

D V

Zaev konfirmon: Nesër do të takohem me Afrim Gashin

Z H

Në “Tabanoc” pritet deri në 1 orë për dalje nga vendi

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More