Agjencia Zhurnal.mk.

Xavi: Po punojmë për afatin kalimtar të janarit, drejtuesve iu tregova çfarë dua

Trajneri i Barcelonës, Xavi ka thënë se ekipi i tij do të aktivizohen në afatin kalimtar të janarit për të kryer disa transferime.

 

Barcelona e ka nisur në mënyrë të tmerrshme sezonit duke u renditur në pozitën e shtatë në La Liga dhe u eliminua nga grupet në Ligën e Kampionëve.

Xavi e pranon se skuadra e tij ka nevojë të përmirësohet pas një gjysme të parë zhgënjyese të sezonit.

“Po punojmë për këtë, ky është realiteti”, ka thënë fillimisht Xavi në konferencë për shtyp.

“Ekipi gjithmonë duhet të përmirësohet dhe ne jemi vigjilentë ndaj afatit kalimtar. Ne po flasim shumë. Ne patëm një takim produktiv të enjten”.

“Isha i qartë se çfarë dua dhe çfarë kam nevojë”, përfundoi trajneri i Barcelonës.

Trajneri i Barcelonës, Xavi ka thënë se ekipi i tij do të aktivizohen në afatin kalimtar të janarit për të kryer disa transferime.

Barcelona e ka nisur në mënyrë të tmerrshme sezonit duke u renditur në pozitën e shtatë në La Liga dhe u eliminua nga grupet në Ligën e Kampionëve.

Xavi e pranon se skuadra e tij ka nevojë të përmirësohet pas një gjysme të parë zhgënjyese të sezonit.

“Po punojmë për këtë, ky është realiteti”, ka thënë fillimisht Xavi në konferencë për shtyp.

“Ekipi gjithmonë duhet të përmirësohet dhe ne jemi vigjilentë ndaj afatit kalimtar. Ne po flasim shumë. Ne patëm një takim produktiv të enjten”.

“Isha i qartë se çfarë dua dhe çfarë kam nevojë”, përfundoi trajneri i Barcelonës.

Related posts

Juventusi mund të ketë pesë mungesa përballë Napolit

D V

Nga një gol për secilën skuadër, Inter dhe Juve shkojnë në pushim me shifra identike

D V

Reagon Xhaka: Fitorja është për të gjithë ju

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More