Agjencia Zhurnal.mk.

Williane refuzon një ofertë jashtëse nga Arabia Saudite

Sulmuesi brazilian, Willian është i vendosur të qëndrojë te Arsenali, së paku për momentin.

 

Anësori ishte bashkuar me Topçinjtë një vit më parë nga Chelsea, por nuk ka arritur të tregojë cilësitë e tij.

Arsenali është gati ta largojë futbollistin dhe po pret ofertat e duhura, por lojtari ka refuzuar një shumë të majme.

ESPN ka raportuar se Willian ka marrë një ofertë shumë të mirë financiare nga Al-Ahly, por që e ka refuzuar atë.

Detajet financiare televizioni nuk i ka bërë të ditura, por ka raportuar se ka qenë një ofertë që është më e mirë financiarisht se sa fiton lojtari te Arsenali.

Gjithsesi vet Willian e ka hedhur poshtë mundësinë për të shkuar në elitën e futbollit arab.

32-vjeçari synon që të mbetet tek Arsenali ose ndonjë skuadër tjetër në Ligën Premier.

Related posts

Dani Olmo bëhet prioritet i Barcelonës në afatin e janarit

D V

Inzaghi në ‘qellin e shtatë’ pas fitores bindëse ndaj Cagliarit

D V

Fjalët e Gentrit Salihut pasi nënshkroi me Porton: Do të punoj shumë që ta bëj ëndrrën realitet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More