Agjencia Zhurnal.mk.

Will Smith reflekton mbi gabimet e të kaluarës: Fama është një përbindësh

Will Smith reflektoi mbi disa nga “gabimet” që ai ka bërë gjatë viteve, siç janë shuplakat e tij famëkeqe të “Oscars” dhe problemet publike në martesë.

“Kam bërë shumë gabime”, tha ai në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit “Red Sea” të shtunën.

“Fama është një përbindësh unik. Ju nuk mund të emocionoheni shumë kur njerëzit thonë gjëra të mira për ju, sepse atëherë kur njerëzit thonë gjëra të këqija për ju, ju luftoni dhe vuani më shumë”, u shpreh ylli.

Foto: Getty Images

Duke vazhduar, ai tha: “Duhet të jem i qartë se kush jam dhe çfarë po përpiqem të bëj në botë”.

Ylli i “Fresh Prince of Bel-Air” shtoi se ai nuk dëshiron të “ketë nevojë” për duartrokitjet e të tjerëve që ai “të qëndrojë i fokusuar në misionin e tij”.

“Dhe në të njëjtën kohë, unë jam thellësisht njerëzor. Dhe unë jam në proces të përsosjes së virtytit tim”, tha Will.

Foto: Getty Images

Mendimi i thellë i Smith për perceptimin publik kundrejt shtytjes së tij për t’u rritur në jetën e tij profesionale vjen disa javë pasi Jada Pinkett Smith, 52 vjeç, zbuloi në tetor se ata janë ndarë për shtatë vjet.

Kjo u zbulua në librin me kujtimeve të Pinkett Smith, “Worthy”, i cili që atëherë ka bërë publike një mori detajesh personale martesore – duke përfshirë aferat, dhomat e seksit dhe funksionimin e një ” martese të hapur”.

Foto: Getty Images

Sigurisht, lajmi për ndarjen e çiftit erdhi si një tronditje për fansat që kujtojnë yllin e “Men In Black”,  duke goditur me shuplakë Chris Rock në skenë në “Oscars 2022”, pasi komediani bëri një shaka në kurriz të Pinkett Smith.

Si rezultat, Akademia vendosi të ndalojë Smithin nga “Oscars” dhe të gjitha ngjarjet e tij për 10 vjet.

Megjithëse uljet dhe ngritjet e tij shumë të publikuara gjatë viteve të fundit, Smith tha gjatë festivalit të filmit se ai ka një vazhdim emocionues në punë.

Smith dhe Michael B. Jordan po bashkohen për të bërë realizuar “I Am Legend 2”. 

Related posts

Si do e justifikon Alba këtë foto para Vedatit?!

Xh M

‘Marvel’ publikohet nga Dako

Xh M

Atletico Madrid hap sondazh me këngën e Ledri Vulës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy