Agjencia Zhurnal.mk.

White, Xhaka dhe Odegaard – ky është formacioni që ka ëndërruar Arteta pasi shpenzoi 170 milionë euro

“Topçinjtë” kanë pasur një fillim të vështirë në sezonin e ri të Ligës Premier League, por tani atyre iu janë kthyer disa lojtarë kryesorë nga lëndimet, që janë gati për të luajtur.  

 

Ka kaluar shumë kohë, që kur Mikel Arteta e kishte skuadrën e plotë dhe mund të bënte zgjidhje më të fortë në formacion.

Ndoshta skuadra nuk është ende plotësisht gati për ndeshjen me Norwich City në “Emirates Stadium”, por disa nga më të mirët mund të luajnë.

Sidoqoftë, Thomas Partey, Gabriel Maghales dhe Ben White janë të gjithë gati, ndërsa stërvitjet i ka filluar edhe  nënshkrimi i ri Takehiro Tomiyasu që erdhi nga Bologna.

Arsenali ka humbur tri ndeshjet e parë dhe është në kërkim të pikëve të para në këtë sezon.

Më poshtë mund ta gjeni ekipin që pritet të luajë më shpesh te Arsenali këtë sezon, pas kompletimit të skuadrës. /Telegrafi/

Related posts

Ku do të përshtatej Dybala në taktikat e Liverpoolit, Del Piero tregon pozitën më efektive të argjentinasit

D V

Tensione në Serie A, presidenti i Lazios përplaset me kryetarin e Federatës Italiane të Futbollit

D V

Cassano: Mourinho e shkatërroi Kumbullën te Roma, nuk do e llogarisë më

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More